Paikallisyhdistykset

Varsinais-Suomen vihreillä ei ole lainkaan henkilöjäseniä, vaan siihen kuuluu 18 jäsenyhdistystä. Yhdistyksillä on henkilöjäsenmääränsä mukainen määrä ääniä Varsinais-Suomen vihreiden kokouksissa. Koko maakuntaa edustava piirihallitus valitaan jäsenyhdistysten edustajien äänin joka toinen vuosi Varsinais-Suomen vihreiden syyskokouksessa.

Kunkin yhdistyksen sivuihin pääset tutustumaan klikkaamalla yhdistyksen nimeä.

De Gröna i Kimitoön – Kemiönsaaren vihreät

pj. Lea Räisänen, lea.raisanen(ät)gmail.com

Kaarinan vihreät ry

pj. Minna Vuorio-Lehti, pj(ät)kaarinanvihreat.fi
kaarinan.vihreat(ät)vihreat.fi

Kosken Tl vihreät ry

pj Tapani Rantanen

Liedon Seudun Vihreät ry

pj. Aino Askala, aino.askala(ät)hotmail.com

Loimaan Seudun Vihreät ry

Toimialue: Loimaa ja Oripää
pj. Laura Kilpiö, laukil(ät)outlook.com

Maskun vihreät ry

pj. Rene Ahonen, rene.ahonen(ät)gmail.com

Naantalin seudun vihreät ry

pj. Viljo Mannerjoki, viljo.mannerjoki(ät)vapaalehdykka.net
naantali-hallitus(ät)vihreat.fi

Peimarin vihreät ry

Toimialue: Paimio ja Sauvo
pj. Marika Mulari, marika.mulari(ät)gmail.com

Pöytyän vihreät ry

Toimialue: Aura ja Pöytyä
pj. Johanna Kuusenoja, johanna.kuusenoja(ät)hotmail.com

Raision seudun vihreät ry

pj. Kristiina Engström, kristina.engstrom(ät)gmail.com

Ruskon vihreät ry

pj. Monika Antikainen, monika.antikainen(ät)rusko.fi

Salon Seudun Vihreät ry

Toimialue: Salo, Koski TL, Marttila ja Somero
pj. Pasi Lehti, pasi.lehti(ät)seutuposti.fi
ssv-hallitus(ät)vihreat.fi

Skärgårdshavets Gröna rf – Saaristomeren Vihreät ry

pj. Sauli Luttinen, iso.saukki(ät)gmail.com

Turun Vihreät ry

pj. Jyri-Petteri Paloposki, jyri-petteri.paloposki(ät)iki.fi
turku-hallitus(ät)vihreat.fi

Turun Seudun Vihreät Naiset ry

pj. Satu Poikkimäki, satu.poikkimaki(ät)gmail.com

Turun vihreät nuoret ja opiskelijat ry

pj. Niklas Vaulanen, vaulanenniklas(ät)gmail.com
tj. Sara Nyman, sara.nyman(ät)vihreatnuoret.fi
hallitus(ät)turunvino.fi

Turun vihreä kunnallisjärjestö ry

pj. Inari Harjuniemi, inari.harjuniemi(ät)gmail.com
tj. Olli Välke, olli.valke(ät)vihreat.fi, p. 050 313 9571
turku(ät)vihreat.fi

Vakka-Suomen Vihreät ry

Toimialue: Kustavi, Laitila, Pyhäranta, Nousiainen, Mynämäki, Taivassalo, Uusikaupunki ja Vehmaa
pj. Kalle Aerikkala, kalle.aerikkala(ät)gmail.com

Varsinais-Suomen tieteen ja teknologian vihreät ry

pj. Marjaana Mäkinen, marjaana.makinen(ät)gmail.com

Åbonejdens svenska gröna rf

pj. Marko Haapala, markohaapala76(ät)gmail.com